Soft PVC Mermer Panelleri Uygulama Yöntemi

Strotex hard pvc mermer duvar panelleri uygulaması

Burada Strotex Soft Pvc mermer panellerin uygulama yöntemlerinden adım adım bahsedeceğiz. Bu adımları izleyerek sıkıntısız şekilde ürünlerimizi uygulayabilirsiniz.

Ürünlerimiz her müşterinin kolayca uygulayabileceği formatta (kendin yap sisteminde) üretildiğinden genelde müşterilerimiz kendileri uygulamaktadır. Ama firmamızın yönlendirdiği deneyimli ekip ile de iletişime geçip onlara yaptırabilirsiniz.

Ayrıca Firmamızın youtube sayfasına girip uygulama videolarından da yararlanabilirsiniz.

 1. Ön hazırlık

 2. Öncelikle uygulama yapacağınız duvarın düzgünlüğü kontrol edilmeilidir. Yüzeyde 2 cm’den fazla bozukluk varsa dolgu malzemeleri ile tamir edilmelidir. Zemin düz ise yüzeyde yağ, kireç, bozuk boya gibi panelin yapışmasını engelleyecek metaryallerin temizlenmesi gerekir.

 3. Ebatlama

 4. Montaj yapacağınız ürünlerin ebatlanması gerekiyorsa panelleri düzgün bir şekilde maket bıçağı kullanarak kesin.

 5. Yapıştırma (a veya b yöntemlerinden herhangi biri ile yapabilirsiniz)

  • a) Uygulama yapacağınız duvara AKRİLİK ESASLI PASTA TİPİ YAPIŞTIRICIYI taraklama yöntemi ile uygulayın. Hazırlanmış olan duvara Strotex mermer duvar panellerini yumuşak ve sıkıca düzgün bir şekilde yapıştırın.
  • Birleşim yerleri ve bitişlerde aluminyum profilleri kullanılabilir. Pasta tipi yapıştırıcıyı ve alüminyum profilleri firmamızdan temin edebilirsiniz.
  • b) Duvara monte edeceğiniz panellerin arkasına yapı marketlerden temin edebileceğiniz SIVI ÇİVİ MONTAJ YAPIŞTIRICISINI 40 cm'lik aralıklarla çizgiler halinde koyun. Sıvı çivi montaj yapıştırıcısı bu tür PVC mermer levha montajı için diğer yapıştırıcılara veya tutkallara göre çok uygundur. Sıvı çivi montaj yapıştırıcısını firmamızdan temin edebilirsiniz.

 6. Sonlandırma

 7. Son olarak malzemenin yüzeyini kontrol ettikten sonra ve panellerin duvara iyice tutunduğundan emin oldukta sonra yüzeydeki koruyucu filmi çıkarıp bir bezle yüzey temziliği yapın. PVC mermer tabaka tozlandığında veya lekelendiğinde temizlemek için sadece toz bezi kullanın.

 
© 2018 Delledekor.com - Hayallerinizin Gerçekle Buluşmas?| Telefon : 0212 552 0002