Kaplama ve Son Kat

Strafor Tuğla’nın kaplanmasında 2 ayrı yöntem kullanılmaktadır.

1) Poldell Kaplama

Bu kaplama Delle tarafından özel olarak geliştirilen ve straforun yüzeyinin sert ve esnek olmasını sağlayan poliüretan esaslı bir kaplama yöntemidir. Benzeri kaplamalar ile karşılaştırıldığında Poldell ürünü % 60 oranında daha sert ve uzun ömürlüdür. Bu kaplama yöntemi, genellikle binaların ilk katında, bahçe duvarları, iç mekanlar, gibi insan trafiğinin olduğu yerlerde tercih edilmektedir.

Poldell kaplamalı ürünlerde son kat olarak 2 ayrı ürün kullanılmaktadır.

a) Poldell Natural

Bu kaplama çeşidi ürün Poldell ile sağlamlaştırıldıktan sonra son kat olarak yüzeyin doğal mineral ile kaplanmasıdır. Bu kaplamada ürün bitmiş bir halde müşteriye sunulmaktadır. Boyamaya gerek kalmaz. Müşteri montajdan sonra rötuş harcı ile rötuşlarını yaparak uygulamayı sonlandırır.

b) Poldell Ham

Bu kaplama çeşidi ise ürün poldell ile sağlamlaştırıldıktan sonra kuvars kumu ile kaplanmasıdır. Bu kaplamadan sonra müşteri son kat olarak montajdan sonra dış cephede kullanılan istediği herhangi bir renge boyayıp uygulamayı sonlandırır.

2) Akrilik Kaplama

Bu kaplama 11 adet reçinenin karışımı ile elde edilen ve straforun yüzeyine belli oranda sertlik ve esneklik kazandıran akrilik esaslı bir kaplama yöntemidir. Bu kaplama yöntemi genellikle binaların ilk katından sonraki bolumlerinde, insan trafiğinin olmadığı yerlerde tercih edilmektedir.

Akrilik kaplamalı ürünlerde son kat olarak yine 2 ayrı ürün kullanılmaktadır..

a) Akrilik Natural

Bu kaplama çeşidi, ürün akrilik ile sağlamlaştırıldıktan sonra son kat olarak yüzeyin doğal mineral ile kaplanmasıdır. Bu kaplamada ürün bitmiş bir halde müşteriye sunulmaktadır. Boyamaya gerek kalmaz. Müşteri montajdan sonra rötuş harcı ile rötuşlarını yaparak uygulamayı sonlandırır.

b) Akrilik Ham

Bu kaplama çeşidi ise ürünün akrilik kaplamadan sonra kuvars kumu ile kaplanmasıdır. Bu kaplamadan sonra müşteri son kat olarak montajdan sonra dış cephede kullanılan istediği herhangi bir renge boyayıp uygulamayı sonlandırır.

 
© 2018 Delledekor.com - Hayallerinizin Gerçekle Buluşmas?| Telefon : 0212 552 0002